Pažby

Co obsahoval návrh k řešení pažby?

 

Specifikace pažby
- materiál rázuvzdorný plast s minimem kovových částí.
- tvar umožňující intuitivní ovládání zbraně pro všechny typy lidské postavy, na povrchu zbraně nejsou žádné ostré hrany ani výstupky, ergonomicky přívětivá. Pažba zabezpečuje ochranu střelce před pohyblivými díly.
- možnost ovládání zbraně při použití všech druhů výstroje – zimní i letní
- matný antireflexní povrch tmavé barvy.
- konstrukční řešení pro plovoucí hlaveň, s prostorem pro umístění elektromagnetu pro měření počtu vystřelených ran v prostoru nábojiště, dále senzoru pro měření opotřebení hlavně v místě jejího největšího namáhání + napájení, vhodné umístění jednotky přenosu takto naměřených informací (nejlépe místo budoucího umístění optoelektronického zaměřovače s bezdrátovým přenosem všech informací o zbrani a cíli do centrálního PC vojáka pro II. stupeň zbraně - voják 21. století ) a snadná výměna/ údržba těchto elektronických prvků zbraně.
- sklopná a současně délkově teleskopicky stavitelná ramenní opěra s možností doplnění o přídavnou lícnici. Řešena jako samostatný konstrukční blok s možností snadného sejmutí z kontejneru systému.
- vzdálenost od botky pažby ke spoušti 300-350 mm
- integrovaný laserový značkovač cíle Crimson Trace Co., alternativně obdobný.
- 2-3 roviny modulárně snímatelných rozhranní MIL-STD-1913 tak, aby je bylo možné doplňovat/ snímat dle aktuálně zvolené konfigurace příslušenství.
- snadná integrace bloku optického zaměřovače Specter DR, alternativně ASPIC, nebo dalšího obdobného.
- snadná integrace taktické, nebo sniper dvounožky dle Mil –STD 1913
- uchycení pro 3 bodový nosný řemen s ohledem na vyvážení celého kompletu zbraně