Diskusní téma: Je cz 805 vhodným kandidátem pro naše ozbrojené síly?

Re: Po CZ S 805 a EVO III se slehla zem

Jan Kamiš | 11.11.2009

CZ 805 vypadá skutečně velmi hezky a v nějakém hollywodském trháku by skutečně uspěla( to je myslím zatím jediná jistota). Jsem blbej civilista, a tak porád nechápu co je to za vymoženost, že z jedné zbraně jdou hned udělat dvě další. Mám podezření, že je to pokus zbrojovky o marketingový fígl, nebo si ve své blbé civilní hlavě nedovedu dost dobře představit českého infanteristu (byť profesionála), jak sebou do boje nese v batohu další dvě hlavně, aby si ze své útočné pušky v případě potřeby udělal odstřelovačku, nebo kulomet.
Možná tomu špatně rozumím, ale v každém případě takto pojatá zbraň je docela luxus nejen pro AČR, a to ještě nikde nebyla řeč o přesnosti střelby a spolehlivosti. Za třetí si myslím, že tzv. "univerzální a všestranné" věci a zařízení jsou opravdu na všechno, ale ve skutečnosti se s nimi obyvkle nedá dělat nic pořádně a divil bych se, že by se to netýkalo zbraní (může však být výjimka).Domnívám se , že útočná puška má být útočnou puškou, kulomet kulometem, a td. Tomu, že se po CZ805 náhle slehla zem, bych se tedy až tak nedivil a bude to mít asi celkem prozaický důvod - někdo si vazl papír a tužku a začal počítat.

Re: Po CZ S 805 a EVO III se slehla zem

Vlada | 02.01.2010

O patent vůbec nejde. Jde o průmyslové vzory. Problém je možná jinde. CZ805 zetím ve vševojskových testech vůvec neobstála a není spolehlivá. To musí zbrojovka doladil. A EVO je zkopírovaný HK UMP. To se zase nelíbí Heckleru a je možný, že to budou řešit.

Re: Po CZ S 805 a EVO III se slehla zem

Vlada | 02.01.2010

O patent vůbec nejde. Jde o průmyslové vzory. Problém je možná jinde. CZ805 zetím ve vševojskových testech vůvec neobstála a není spolehlivá. To musí zbrojovka doladil. A EVO je zkopírovaný HK UMP. To se zase nelíbí Heckleru a je možný, že to budou řešit.

Re: Re: Po CZ S 805 a EVO III se slehla zem

drak | 08.01.2010

Trochu Tě Vláďo poopravím, nejde o vševojskové testy, ale o vojskové zkoušky,ale ani ty nebyly dosud ještě provedeny.
Heckleru a nejen jemu se nelíbí daleko více podivných okolností okolo tendru, bohužel, jen doufám, že na každou svini se vaří voda... a nepřeji žádnému členu komise aby se podepsal pod výsledky zkoušek -proč, to je snad jasné. Totiž, u CZ UB se bojím jejich nekvality a protože útočné pušky půdou "do boje", kde případné selhání se neututlá...
SCAR byl určen pro speciály a bude drahý. Taky je dost složitý, náchylný na údržbu apod.
Bohužel, naši kluci si nemohou provést potřebné "zkoušky" podle svého výběru, tedy tak, že si vytipují tu kterou zbraň a pak ji v dostatečném čase podrobí pořádným zkouškám, o tomto rozhodjí politici ve spolupráci s některými armádními takyodborníky převážně ze sekce vyzbrojování MO, co si o těch zbraních možná - v lepším případě něco přečetli. Vždyť vážení členové komise na probíhající tendr nikdy takové zkoušky na ruční zbraně neprováděli (neměly kdy a na co), tedy, nemají s tímto žádné zkušenosti. No a těch několik vojáčků, kteří si ze zkoušené zbraně párkrát vystřelí (sory, také bez zkušeností) budou perfektní křoví, nebo "ti", co to v případě možného krachu vlastně dopustili...

Re: Re: Re: Po CZ S 805 a EVO III se slehla zem

drak | 08.01.2010

Tak ještě Vláďo něco k EVO.
Zkoušela jej PČR a nebyla z něj odvázaná, ono když něco nefunguje a jde o zbraň, tak žerty stranou.
Hradní stráž si naprojektovala přezbrojení na jednu zbraň - HK MP 7A1. Vše O.K., než CZ UB a pár šibalů rozhodlo, že tím pravým bude hádej kdo ? No přeci EVO !!!
Srovnávat EVO s MP 7 může asi jen opravdu neznalec, nebo šibal politik, navíc, MP 7 je v armádě zavedena, EVO ne.
Je nutno pokračovat dále ? Já myslím, že ne.

Re: Re: Re: Re: Po CZ S 805 a EVO III se slehla zem

ropucha | 28.01.2010

Pokud vím, EVO 3 je slovenské Laugo, pěkně koupené i s konstruktérem, a dále vyvíjené. Že je to kopie HK šíří na internetu jenom jeden člověk...

Cz 805? Nikdo nic neví. Doufám že se ale povede, a za pár let to bude vynikající puška. Třeba něco na co může být člověk hrdý.

Re: Po CZ S 805 a EVO III se slehla zem

drak | 08.01.2010

Lehce Tě vezmu za slovo Jirko, v poslední větě mi nesedí, že Škorpion je menší než samopal. Škorpion JE samopal (vz. 61). Jinak, mrkni se na samopaly od HK řady MP5 -na 5 PDW. Je celkem rozdíl ve velikostech u řady MP5, je tak ? Existuje x krátkých samopalů, které se dají nosit na stehně.

Nepřítelem je čas a provize konkurentů

Ruprecht | 19.10.2009

Škoda že informace o CZ805 jsou stále na úrovni informačního šumu. Převládají informace, že CZ805 je skopčená německá G36, což -ruku na srdce by bylo hodně dobré. Superpřesnost na cca 800m, možnost variabilně dle potřeby měnit hlavně, flinta nekope a kadence kolem těch 800ran/min. Trochu se bojím, aby se neprobendil čas a tento zbraňový systém nepotkal stejný osud jako již vyvíjený systém LADA...morálně zastaral dřív, než byl dovyvinut...anebo při výběru zbraní pro ČS armádu někdo "provizně nepodpořil" americké M16...

krize

manfred | 11.10.2009

Jo a krize nekrize, porád těm debilum v zelenym budem kupovat nový hračky.........nevadí, ještě je koho obrat-invalidy,důchodce atd.Tak jen do toho.Po výměně všeho v armádě za nový bych navrhoval vyměnit taky ty ovarový kebule ze štábů.....

určitě cz 805

Mirek | 07.10.2009

Dobrý den ,

musím reagovat na tendr na novou útočnou pušku do armády ČR. , určitě jednoznačně cz 805 už z důvodů kompaktnosti zbraně na dvě ráže nato 5,56 x 45 která má výborrné vlastnosti ale náboj 7,62 x 39 má také vlastnosti kde náboj nato vůbec nestačí a to můžu uvést choulostivost náboje 5.56 x 45 na náchylnost úchybu při měkké překážce ale i další nevýhody oproti ruské verzi 7,62 x 39 , prostě někdy nato nestačí .

<< 54 | 55 | 56 | 57 | 58 >>

Přidat nový příspěvek