Diskusní téma: Je cz 805 vhodným kandidátem pro naše ozbrojené síly?

Re: Proč staří komunisti odsuzují něco, co ani neznají ?

rakeŤák | 30.07.2012

nedá se říci, že je něco lepší na úkor něčeho jiného, sa58 měl při zavedení také řadu závad, vylepšovalo se celých 15 let, poslední úpravy výkresů byly z roku 1973, věřím, že nový model CZ807, bude, resp. už má řadu vylepšení, vždycky je to tak, něco se vyrobí, někdo to musí ozkoušet a pak to bude dobré, držím ČZUB palce. SA58 je dobrá zbraň, ale má své limity v přesnosti, guneXpert stále pracuje na řadě vylepšení sa58, ale nelze marketingově obstát se žádným vylepšením SA58, proti velkým výrobcům dnešních zbraní, byť by to mohlo být zajímavé, bohužel...

Re: Re: Proč staří komunisti odsuzují něco, co ani neznají ?

Sven | 23.10.2012

Já jsem se na vojně setkal s kosama ve dřevě i v dřevotřísce a jediná variace byla na lučíku spouště - u většiny bylo takové vybrání pro prst do poloviny šířky lučíku, v místě uvolňovací páky zásobníku, což je celkem nepodstatná prkotina, jinak všechno ostatní bylo stejné a zaměnitelné. Samozřejmě pokud začali třeba závoru nebo závorník, nebo pružiny dělat z jiného materiálu, se na první pohled nepozná. Ale spolehlivě střílely všechny a to je co říct, když se uváží, kolika každá kosa prošla rukama, kolikrát se každá pucovala, kdy mohlo dojít klidně i k prohození součástí. Věděl bys prosím o konkrétních úpravách ? Docela by mě to zajímalo.

Re: Proč staří komunisti odsuzují něco, co ani neznají ?

Sven | 20.10.2012

Tak za prvé, z čeho usuzuješ na staré komunisty a za druhé "odborník" tvého kalibru jaksi pozapomenul na to, že v NATO a specielně v USA se uvažuje o zavedení kalibru 6,8 - ale ekonomické důvody nejsou zanedbatelné ani pro USA......

Re: Proč staří komunisti odsuzují něco, co ani neznají ?

Sven | 23.10.2012

A až si spočítáš, kolik jakou zátěž nese voják s jedním palebným průměrem ( 120 nábojů), 4 zásobníky a zbraní, tak zjistíš, že při Sa VZ.58 toho nese o cca 220 g míň, než s CZ 805.

Re: Re: Proč staří komunisti odsuzují něco, co ani neznají ?

Barvisone | 16.11.2012

V ráži 7,62 jsme na taktické vestě nosili 8 - 10 zásobníků. Je to srovnatelný počet jako u US vojáků. Souhlasím, že váha byla vyšší, ale každý rád to nesl, protože věděl, že to udělá svou práci. US partneři nám záviděli, jakou ráží naše jednotky disponují. V tohle nejde diskutovat u PC nebo přednášek, to musí člověk zažít v reálné situaci.

Re: Re: Proč staří komunisti odsuzují něco, co ani neznají ?

nio | 14.02.2014

Vojak už davno nenesie 4 zásobníky a hlavne nebojuje 20 metrov od fabryky že si odskočí dofasovať je to kvoli logistyke tony munýcie na tisíce kylometrov vojnu vyhrávaju armady a nie jednotlivci v podstate kto vidrži dlhšie a to unika všetkým civilom.

Re: Proč staří komunisti odsuzují něco, co ani neznají ?

Pavel | 16.01.2014

Proč mladí pravičáci (reaguji na tvůj stupidní název postu) píšou o něčem o čem moc netuší?

Pokud chceš už srovnávat náboje (se kterými dle mého odhadu moc společného nemáš), tak to dělej pořádně. Kontrolovat nějaké "full-auto" je hezké možná v nějaké počítačové hře, ale radil bych ti pozeptat se, jaký je dnes trend ve střelbě na cíl a zda se to tvé "full auto" ve většině případů používá. také není od věci se kouknout na video, když už nemáš možnost si vyzkoušet, jak třeba Bren kope.

Přesnost je spekulativní. Se starou kosou, kterou jsme během výcviku drželi většinou poprvé jsme neměli problém trefovat cíl (jak dávkou na sklopky, tak jednotlivě na terče) na sto metrů - samozřejmě s pevnými mířidly.
Rád bych znal tvou představu, na jakou vzdálenost by podle tebe měl voják s puškou střílet.

Když budu pokračovat ve srovnání, tak nejen vesty, ale především překážky a účinek jsou velmi rozdílné. Není problém si najít video, co udělá AK po průletu kusem betonu, dřevem atp a co udělá to tvoje oblíbené plivátko. A on i ten psychologický efekt (zvuk, účinek při dopadu - ať už na cíl nebo mimo) je patrný.

5.56 je zkrátka slabý šmejd a děláme to proto, abysme vlezli spojencům ještě hlouběji a přizpůsobili se jejich debilní volbě, případně si spojenecky poskytnout pár nábojů. Přezbrojit by měli oni, my pouze modernizovat. Stačilo by pár lišt, opěrka, případné další drobnosti (brzda apod), ne hned drahá puška a nová ráže.

(Někdo tu psal o tom, že armáda má případně dostat výměnné hlavně s ráčí 7,62. Rád bych věděl jestli alespoň on má ponětí kdy se objeví a kde teď jsou.)

CZ 805

čtenář | 08.06.2012

Pokud armáda zavede do výzbroje zbraň, která má životnost 20 000 výstřelů, výjma hlavně , tam je prý 50000., tak mne zajímá proč za takovou pořizovací cenu? Podle mne je užitná hodnota korunu za výstřel t. j. 20 000Kč. Za kolik nakupuje tento výrobek AČR? Až CZUB vytvoří útočnou pušku s životností 100 000 výstřelů za cenu cca 20 000 Kč tak smeknu.

Re: CZ 805

Vláďa | 11.06.2012

Životnost hlavně fakt 50000 výstřelů? Mám zkušenostit s hlavněmi jedné renomované zbrojovky, které jsou brány jako jedny z nejlepších na trhu. Při střílený ruských ocelových nábojů vydrží tak 8500-10000 výstřelů. Při střelbě kvalitnější municí, v mém případě S&B vydržela až 20000 výstřelů. Pokud se jim povedlo udělat hlaveň, která vydrží 50000 výstřelů, tak klobouk dolů.

805 vs Sa58

Voják | 08.06.2012

Měl jsem možnost z CZ 805 střílet. Na čtyry zásobníky sedm závad, to se mi u Sa 58 nestane za celí rok střílení. Sa 58 z kompenzátorem se daleko líp ovládá než 805. Zásobník hrůza je ještě větší než do Sa 58 o to je na munici 5,56! Noční větev nemá kříž takže bez ''oka'' namontovaném na zbrani k ničemu. Po montáži vlastní optiky z přiblížením, dochází po necelém jednom vystříleném zásobníku (mířenou střelbou) k ''vlnění vzduchu'' od hlavně. Za ti peníze které armáda platí jsem čekal pořádnou zbraň, ale tohle... Sa 58 osazena třeba od Fab Defense a cirka za 20 000kč máte spolehlivou funkční zbraň kterou můžete osadit optikou, granátometem, atd...

<< 55 | 56 | 57 | 58 | 59 >>

Přidat nový příspěvek